HAKKIMIZDA

 • FİLKON
  1999 yılında KOSGEB-TEKMER bünyesinde kurulmuş bir mühendislik firmasıdır. 2007 yılından itibaren ODTÜ-TEKNOKENT’te, RF, mikrodalga ve anten teknoloji alanlarında, AR-GE, tasarım, üretim ve danışmanlık faaliyetleri yürütmektedir.

  Kurulduğu günden bu yana savunma sanayi gereksinimleri doğrultusunda özgün ürünler geliştirerek ana yüklenici firmaların ihtiyaçlarını karşılamakta, ayrıca özel sektör ile ortak proje çalışmalarında bulunmaktadır.

  Yıllar içinde edindiği, yurtiçi ve yurtdışı geniş tedarikçi ağı sayesinde; ihtiyaç duyulan elektronik ve RF parça, sistem ve teknolojilere hızlı bir şekilde erişim sağlayabilmektedir.

  Nihai hedefi müşteri memnuniyeti olan FİLKON, müşteriye verilen ürün ve hizmet kalitesinin devamlılığı ve bu kalitenin yükseltilmesi için, konusunda otuz yılı aşkın deneyimli mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir.

  TS EN ISO-9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasına sahip olan firmamız, ASELSAN’ın onaylı alt yüklenicisidir.

Misyonumuz

Anten ve RF/mikrodalga alanında sistem veya alt sistemlere ait ileri teknoloji ürünlerinin savunma sanayii ihtiyaçları doğrultusunda özgün olarak geliştirilmesi ve üretilmesidir.